Konstytucja dla Polski a.d. 2018

Obywatelski projekt konstytucji na miarę XXI wieku

PDF DostępnyUczymy się programować w Pythonie

Nauka programowania dla każdego (od podstawówki do emerytury). Przy okazji poznajemy język Python, który uważany jest obecnie za najprostszy w nauczaniu, ale też wykorzystuje się go w bardzo zaawansowanych aplikacjach. Większość podręczników programowania uczy konkretnych języków. Niniejszy podręcznik pomaga w nauce programowania, umożliwiając równocześnie poznawanie języka Python.

Jest to wyjątkowa w języku polskim publikacja. Otwarty podręcznik zbudowany na bazie pracy: Swaroop C H „A Byte of Python” (Podręcznik na gitbook: http://python.swaroopch.com).
Podręcznik powstał z inicjatywy Fundacji Galicea - jako część projektu Edukacja+.

PDFSpołeczna gospodarka rynkowa. Recepta na kryzys.

Jak Niemcy stały się potęgą gospodarczą i jak Polska może powtórzyć ich sukces.

PDFCyberpersonalizm

Innowacyjność, o innowacyjności, innowacyjne ….. Czy naprawdę innowacyjne rozwiązania są dla nas takie ważne? Książka „Cyberpersonalizm” przedstawia kilka aspektów rozwoju społeczeństwa, w których nowoczesne technologie rzeczywiście mogą wnieść nową jakość….

PDFNauka programowania w szkole

Jak nauczać programowania zgodnie z nową podstawą programową? Już od czwartej klasy szkoły podstawowej możliwa jest realizacja systematycznego kursu – o ile będzie on interesujący dla wszystkich uczni. Taki jest cel podręcznika napisanego przez programistę i przeznaczonego dla nauczycieli informatyki.
Książka dostępna także na gitbook.com.

PDF DostępnyProgramowanie - podręcznik dla najmłodszych dzieci

Podręcznik do klas IV i wyżej

PDFTworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych

Przegląd nowoczesnych technologii tworzenia aplikacji w internecie.

PDF Dostępny